Close

Dopravní soutěž 2023

Červen 20, 2023

Dne 25. dubna se na naší škole konala již tradičně dopravní soutěž, která byla určena zejména pro žáky druhého stupně. Součástí dopravní soutěže byla jízda zručnosti
na kole, která nebyla vůbec jednoduchá. Žáci trénovali jízdu osmičkou namalovanou na zemi, slalom, nadhození předního kola, jízdu přes houpačku a jízdu s jednou rukou na řídítkách. Další částí této soutěže bylo prověření znalostí pravidel silničního provozu formou interaktivního testu.

Vítězem soutěže v kategorii chlapců se stal Kristian Goga, druhý byl Eduard Karalo
a třetí Radoslav Fečo.

V kategorii dívek byla vítězkou Stefanie Mižikárová, druhá byla Marie Mirgová a třetí Marie Mižikárová.

Na školní kolo navazovalo okresní kolo dopravní soutěže pořádané v Přerově.
Po napsání testů z dopravní výchovy a ze znalostí poskytování první pomoci se opět soutěžilo v jízdě zručnosti. Naše družstvo složené ze dvou chlapců a dvou dívek se umístilo na krásném 2. druhém místě. Za největší úspěch však považujeme absolutní vítězství Stefanie Mižikárové, která si odvezla 1. místo z kategorie dívek. Za zmínku také stojí, že žák Gino Milko, měl nejlepší test z první pomoci.

Jmenovaným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim mnoho úspěchů do dalších let.

Mgr. Barbora Kantorová

dopravní soutěž