Close

Máme novou Mistryni republiky ve stolním tenisu

Prosinec 11, 2017

Chlapci a dívky z Odborného učiliště a Základní školy Křenovice, pracoviště Základní škola Kojetín, kteří navštěvují kroužek stolního tenisu, zúročili v letošním roce své několikaleté úsilí a dosáhli absolutního vrcholu – zisku titulu Mistr České republiky ve stolním tenisu žáků speciálních škol. K tomu se ale museli nejdříve probojovat na okresním kole, dále na postupovém Mistrovství Moravy a Slezska ve Šternberku, a tím si zajistit účast na Mistrovství ČR, které se konalo již tradičně v Hradci Králové ve dnech 9. – 10. listopadu 2017. Do kvalifikačních bojů se zapojilo celkem 7 hráčů naší školy. Byli to Marian Csocso, Justin Čuri, Viktor Čuri, Oliver Mižikár, Dominika Csocsová, Monika Csocsová a Agnesa Čuriová. Na Mistrovství ČR nás reprezentovali Marian Csocso a Justin Čuri za chlapce a Dominika Cocsová s Agnesou Čuriovou v kategorii dívek. Chlapci po dobrých výkonech obsadili 5. místo (Marian Csocso) a 9. místo (Justin Čuri). Největší radost nám udělaly dívky, když se obě probojovaly až do finále. V něm byla úspěšnější Agnesa Čuriová, která získala titul Mistryně republiky ve stolním tenisu dívek speciálních škol. Dominika Csocsová byla druhá. Je to velký úspěch našich sportovců. Jsme rádi, že i v tak skromných podmínkách jsme se vypracovali až k titulu.  K dobré pohodě a uspoření fyzických sil závodníků přispěl i fakt, že jsme na závody mohli poprvé jezdit školním autobusem. Děkujeme tímto vedení školy za podporu. Vyvrcholením celého sportovního podzimu je pozvání k panu starostovi, kde se taktéž pochlubíme svými výsledky a dobrou reprezentací školy, města, okresu i celého kraje.